Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
21 maja 2018
Uroczystość odsłonięcia kamienia pamiątkowego w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w DurąguW dniu 21 maja br. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ostródzie ppłk Adam BASAK wziął udział w uroczystości odsłonięcia kamienia pamiątkowego z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Uroczystość została zorganizowana przez Wójta Gminy Ostróda p. Bogusława FIJASA oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Durągu p. Rafała JAREMĘ. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Andrzej PĘZIŃSKI, Starosta Ostródzki p. Andrzej WICZKOWSKI, przedstawiciel Dowódcy 20 BZ mjr Stanisław GOŹDZIK, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ppłk rez. Wiesław ŁACH, przedstawiciele Związku Żołnierzy WP koła nr 5 w Ostródzie, przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koła nr 37 w Ostródzie oraz delegacje pocztów sztandarowych kombatantów, OSP z Durąga oraz miejscowej Szkoły Podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu, celebrowanej przez proboszcza miejscowej parafii ks. Zbigniewa BŁASZKOWSKIEGO.

Kolejnym punktem uroczystości, która odbyła się na placu szkolnym, było przywitanie przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Durągu zaproszonych gości oraz okolicznościowe przemówienia przedstawiciela Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosty Ostródzkiego oraz Wójta Gminy Ostróda.

Ukoronowaniem obchodów było wspólne przecięcie wstęgi na kamieniu pamiątkowym z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przez delegację złożoną ze Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Ostróda, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Durągu, Komendanta PSP w Ostródzie oraz poświęcenie kamienia przez proboszcza parafii w Durągu.

Dołączona galeria zdjęć: Uroczystość odsłonięcia kamienia pamiątkowego w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie
Czarnieckiego 28
14-100 Ostróda
tel. 261326570
fax. 261326575
wkuostroda@ron.mil.pl