Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
18 czerwca 2018
Ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy w WKU w OstródzieW dniach 11-15.06.2018 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień odbyły się krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy, którzy posiadają nadany przydział mobilizacyjny do WKU w Ostródzie, połączone z treningiem sztabowym w WKU pk. DRWĘCA-18. W ćwiczeniach udział wzięło 25 żołnierzy rezerwy. W pierwszym dniu ćwiczenia na apelu ewidencyjnym Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Adam BASAK, podziękował żołnierzom za 100% stawiennictwo oraz określił zakładane cele szkolenia.

Przeprowadzone zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną jak i praktyczną, na których żołnierze doskonalili znajomość podstaw rzemiosła wojskowego oraz obowiązków na zajmowanych stanowiskach funkcyjnych. Zajęciami, które wzbudziły najwięcej emocji było szkolenie strzeleckie zrealizowane na strzelnicy w Morągu.

Na zakończenie ćwiczeń Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Adam BASAK, dziękując żołnierzom rezerwy za duże zaangażowanie i dyscyplinę na zajęciach, podkreślił że zamierzone cele ćwiczenia zostały w pełni zrealizowane.

Za osiągnięcie wysokich wyników w szkoleniu, wzorowe zdyscyplinowanie i sumienne wykonywanie zadań podczas ćwiczeń wojskowych wyróżniający żołnierze zostali awansowani na wyższe stopnie wojskowe oraz wyróznieni pochwałą.

 

Dołączona galeria zdjęć: Ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy w WKU w Ostródzie
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie
Czarnieckiego 28
14-100 Ostróda
tel. 261326570
fax. 261326575
wkuostroda@ron.mil.pl